Fotoselli Kapıların Çalışma Sistemi Nedir?

Fotoselli kapılar, genelde kalabalık ve giriş çıkışın çok olduğu ortamlarda kullanılır, geçiş yapacak kişileri algılayarak kendiliğinden açılıp kapanan tipteki kapılardır. Otomatik kayar kapı adıyla da bilinir.

Fotoselli kayar kapılardan geçiş yapan kişilerin fiziki bir güç harcamasına gerek yoktur. Fotosel kişiyi algıladığında kapılar otomatik olarak açılır ve bir süre sonra geri kapanır. Bu sayede hijyen koşulları maksimum düzeyde sağlanmış olur.

Fotoselli Kapı Özellikleri

Fotoselli kapılar birçok materyalden üretilir örneğin; metal, cam, paslanmaz çelik, kumlu cam gibi maddelerle yapılabilir.

Bu tip kapılar görüntü olarak estetiktir. Şıklığın yanında pratik bir kullanıma da sahip olduğu için özellikle kurumsal binalarda görülür. Hastane, havaalanı, alışveriş merkezi, devlet kurumları, otel, büyük market gibi yerlerde fotoselli kapıları görebilirsiniz.

Fotoselli Kapıların Çalışma Sistemi Nedir?

Fotoselli kapılarda iki kanat bulunur. Giriş ve çıkış yapacak kişilerin kapıya yaklaştığında kapının üstündeki fotosel ile algılanır ve otomatik olarak açılır. Kişi ya da kişiler geçiş yaptıktan sonra kapı yeniden kapanır.

Fotoselli Kapıların Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir ?

Fotoselli kayar kapılar her şeyden önce önemli bir kolaylık sağlar. Binalara ya da binaların iç bölümlerine giriş ve çıkışlarda fiziksel güç kullanılmak zorunda kalınmaması rahatlık sunar. Engelli ve yaşlı gibi dezavantajlı gruplar için önemli bir avantaj sunulmuş olur.

Kalabalık grupların geçişi için kolaylık sağlaması nedeniyle fotoselli kapıların olduğu yerlerde tıkanıklığa, kuyruğa ve kaosa sebebiyet verilmez. Yaya trafiği daha hızlı ve düzenli olur. Mal sevkiyatı yapılan market, alışveriş merkezi ve depo gibi yerlerde yükler taşınırken her seferinde kapı açıp kapama için zaman kaybedilmez.

Sohbeti Aç
Yardım ister misiniz?
Takay Otomatik Kapı
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?